تبلیغات
مجله ی مجازی any end - انتونی رابینز

انتونی رابینز

چهارشنبه 20 شهریور 1392 09:22 ق.ظنویسنده : opa x

 
یه بیوگرافی خیلی مختصر از انتونی رابینز براتون گذاشتم تا ببنید انسان موفقی مثل اون در چه شرایطی بوده و چه جور این طور موفق شده ...... برید ادامه مطلب ...
(آنتونی‌ رابینز) در سال‌ ۱۹۶۱ درخانواده‌ای‌ فقیر به‌ دنیا آمد. پس‌ از گرفتن‌ دیپلم‌متوسطه‌ به‌ كارهای‌ گوناگون‌ شبیه‌ ظرف‌شویی‌،كارگری‌ و مستخدمی‌ رو آورد. خانواده‌ای‌ از هم‌گسیخته‌ داشت‌. مادر و پدرش‌ از هم‌ جدا شدند،او در سن‌ ۲۲ سالگی‌ یك‌ آپارتمان‌ ۴۰ متری‌ درمحله‌ای‌ فقیرنشین‌ اجاره‌ كرد و زندگی‌ مجردی‌فقیرانه‌ای‌ داشت‌. به‌ گفته‌ خودش‌ ناچار بودظرفهای‌ غذای‌ خود را در وان‌ حمام‌ بشوید.گذشته‌ از فقر مالی‌، براثر پرخوری‌ و خوردن‌غذاهای‌ چرب‌ و مانده‌ رستوران‌ها چاق‌ شد ووزنش‌ به‌ ۱۲۰ كیلو رسید.
وی‌ در حین‌ چاقی‌، تنبلی‌ و فقر، آرزوهای‌ جاه‌طلبانه‌ای‌ داشت‌ و در عالم‌ خیال‌ خود قصر زیبایی‌را كنار جنگلی‌ بزرگ‌ تصور می‌كرد، او سرانجام‌تصمیم‌ گرفت‌ برای‌ رسیدن‌ به‌ آرزوهایش‌ كمرهمت‌ ببندند و با چاقی‌اش‌ مبارزه‌ كند. به‌همین‌خاطر برای‌ رسیدن‌ به‌ این‌ هدف‌ به‌ مطالعه‌چند كتاب‌ پرداخت‌ اما مطالب‌ كتابها ضد نقیض‌بود و خودش‌ به‌ این‌ نتیجه‌ رسید كه‌ با فكر سالم‌می‌توان‌ بدنی‌ سالم‌ داشت‌. او توانست‌ ۱۵كیلوگرم‌ در مدت‌ ۲ ماه‌ كم‌ كند. با این‌حال‌ كه‌ قدبلند بود اما می‌خواست‌ تناسب‌ اندام‌ داشته‌ باشد.او معتقد بود برای‌ نظم‌ بخشیدن‌ به‌ تفكرات‌ باید به‌حفظ تناسب‌ اندام‌ اقدام‌ كند.
او به‌ كلاس‌های‌ روانشناسی‌ رفت‌ و با این‌ علم‌آشنا شد. در سال‌ ۱۹۸۴ شیوه‌های‌ تازه‌روانشناسی‌ را برای‌ تعدادی‌ از قهرمانان‌ ورزشی‌مورد آزمایش‌ قرار داد و دستمزدی‌ دریافت‌ كردو به‌ وضعیت‌ زندگی‌ فقیرانه‌اش‌ سروسامانی‌ داد. اوعلاقه‌ خود را در زندگی‌ پیدا كرده‌ بود از این‌ رووارد رشته‌ روانشناسی‌ شد و سمینارها وسخنرانی‌های‌ متعددی‌ را در شهرهای‌ مختلف‌برگزار كرد.
او با شیوه‌های‌ روان‌درمانی‌ خاص‌ خود به‌برطرف‌ كردن‌ مشكلات‌ مردم‌ از قبیل‌ ترس‌،افسردگی‌، یاس‌ و ناامیدی‌ پرداخت‌...
آنتونی‌ رابینز در سال‌ ۱۹۸۶ در حالی‌كه‌ ۲۵سال‌ بیشتر نداشت‌، حاصل‌ اندیشه‌ها و تجربه‌های‌ عملی‌ خود را دركتابی‌ با نام‌ (بسوی‌ كامیابی‌) به‌ رشته‌ تحریر درآورو در آن‌ (رازهای‌ موفقیت‌) خود و بسیاری‌ ازافراد موفق‌ را آشكار ساخت‌. این‌ كتاب‌ در سال‌۱۹۸۷ عنوان‌ پرفروش‌ترین‌ كتاب‌ سال‌ جهان‌ رابه‌ خود اختصاص‌ داد.
رابینز برای‌ بهبودی‌ عملكرد كاركنان‌ ادارات‌،نكات‌ روانشناسی‌ مفیدی‌ را بیان‌ كرد و مشاوره‌افراد بزرگ‌ دنیا را در دنیای‌ علم‌ عهده‌دار شد.رابینز علاقه‌ زیادی‌ به‌ كمك‌ به‌ افراد دارد. اومی‌خواهد جهان‌ را برای‌ زیستن‌ بهتر سازد. اوسالهاست‌ كه‌ بدون‌ چشم‌ داشتی‌، نیرو و منابع‌ خودرا در اختیار نیازمندان‌ گذاشته‌ است‌ و در سال‌۱۹۹۱ بنیادی‌ غیرانتفاعی‌ تاسیس‌ كرد كه‌ هدفش‌كمك‌ به‌ كودكان‌ عقب‌ مانده‌ و افراد بی‌خانمان‌،سالمندان‌ و زندانیان‌ است‌. رابینز اكنون‌ ۴۵ سال‌دارد و با همسر و دو فرزندش‌ در (دلمای‌)كالیفرنیا در همان‌ قصری‌ كه‌ در رویاهایش‌می‌پروراند زندگی‌ می‌كند، اما از كمك‌ كردن‌ به‌دیگران‌ دریغ‌ ندارد و چندین‌ بنیاد خیریه‌ وموسسه‌ مشاوره‌ رایگان‌ تاسیس‌ كرده‌ است‌.

●گفتگوی‌ كوتاه‌ با رابینز
چند پرسش‌ از رابینز پرسیدیم‌ كه‌ در ذیل‌خواهید خواند:
_ برای‌ نوشتن‌ كتاب‌هایتان‌ از تجربیات‌شخصی‌ استفاده‌ می‌كنید و یا از آن‌چه‌ در دیگركتاب‌ها خوانده‌اید بهره‌مند می‌شوید؟
رابینز: ما كارهایی‌ كه‌ در زندگی‌ می‌كنیم‌ ناشی‌از نحوه‌ ارتباطی‌ است‌ كه‌ با خودمان‌ داریم‌. ماهمیشه‌ می‌خواهیم‌ خواسته‌های‌ خود را عملی‌سازیم‌. من‌ نیز زندگی‌ سختی‌ داشته‌ام‌. با فقر دست‌و پنجه‌ نرم‌ كرده‌ام‌ در كودكی‌ شاهد نزاع‌ و از هم‌گسیختگی‌ زندگی‌ مشترك‌ والدینم‌ بوده‌ام‌. اما باپشتكار و بدون‌ داشتن‌ سرمایه‌ و تنها با سعی‌ وتحصیل‌ و كسب‌ تجربه‌ توانستم‌ كتابهایم‌ را خلق‌كنم‌. در واقع‌ كتاب‌هایم‌ بیان‌ كننده‌ داستان‌زندگی‌ خودم‌ می‌باشد و صرفا از تجربیات‌ خوداستفاده‌ كرده‌ام‌.
_ درباره‌ واژه‌ موفقیت‌ و خوشبختی‌ برایمان‌توضیح‌ می‌دهید؟
رابینز: به‌ نظر من‌ موفقیت‌ جریان‌ مداومی‌است‌ كه‌ ضمن‌ آن‌ مشتاق‌ و آرزومند موفقیت‌های‌بیشتری‌ هستم‌ در خوشبختی‌ فرصتی‌ است‌ كه‌ به‌تدریج‌ از نظر احساسی‌، اجتماعی‌، روحی‌،جسمی‌ و روشنفكری‌ و وضعیت‌ خود را توسعه‌دهیم‌ و در عین‌ حال‌ به‌ طریقی‌ مثبت‌ با دیگران‌همكاری‌ كنیم‌. راه‌ موفقیت‌ همیشه‌ در دست‌ساخت‌ است‌. موفقیت‌ روش‌ رفتن‌ است‌ نه‌ به‌ نقطه‌پایان‌ رسیدن‌، من‌ به‌ تمام‌ انسان‌ها می‌گویم‌:اندیشه‌هایتان‌ را شكل‌ دهید در غیر این‌صورت‌دیگران‌ اندیشه‌های‌ شما را شكل‌ می‌دهند.
_ چه‌ توصیه‌ای‌ برای‌ رسیدن‌ به‌ موفقیت‌ وخوشبختی‌ دارید؟
رابینز: شما می‌توانید مانند افراد موفق‌ به‌ سوی‌كامیابی‌ گام‌ بردارید. می‌توانید به‌ همه‌خواسته‌های‌ خود در زندگی‌ برسید. به‌ این‌صورت‌ كه‌ در ابتدا پدر و مادری‌ مهربان‌، دوستی‌صمیمی‌، همسری‌ شایسته‌، بازرگانی‌ صادق‌ ومدیری‌ كاردان‌ باشید؟
ترس‌ و نگرانی‌ و افسردگی‌ و یا هر نوع‌ عادت‌نامطلوب‌ را از خود دور كنید. با اراده‌ و مصمم‌باشید. افكار خود را دگرگون‌ كنید و موجب‌ شویدكه‌ كارها به‌ مراد شما و نه‌ جهت‌ مخالف‌ شما انجام‌شود. خواسته‌های‌ خود را برآورده‌ سازید وگرنه‌دیگران‌ برای‌ شما برنامه‌ریزی‌ می‌كنند. به‌ نظر من‌قدرت‌ یعنی‌ بدست‌ آوردن‌ نتیجه‌ به‌دلخواه‌خود... البته‌ باید در عین‌ حال‌ به‌ دیگران‌ احترام‌بگذارید. قدرت‌ در این‌ است‌ كه‌ بتوانید روال‌زندگی‌ خود را تغییر دهید و با اعتماد به‌ نفس‌ باشیدمطمئنا به‌ موفقیت‌ و خوشبختی‌ دست‌ پیداخواهید كرد.
خانواده سبز
آخرین ویرایش: چهارشنبه 20 شهریور 1392 09:25 ق.ظ

 
سه شنبه 28 شهریور 1396 01:13 ق.ظ
Right here is the right web site for anybody who wishes to understand this topic.
You know a whole lot its almost hard to
argue with you (not that I personally will need to…HaHa).
You definitely put a fresh spin on a topic that has been written about for years.
Wonderful stuff, just great!
جمعه 10 شهریور 1396 09:06 ق.ظ
Admiring the hard work you put into your site and detailed information you provide.
It's good to come across a blog every once in a while that isn't the same outdated rehashed material.
Wonderful read! I've bookmarked your site and I'm adding your
RSS feeds to my Google account.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر